درباره نسل فردای شریف

رشد قدرتمند برای به چالش کشیدن زندگی است. دروس عالی برای بازگشت دوباره شما به مسیر زندگی

معرفی گروه آموزشی نسل فردای شریف

درباره نسل فردای شریف

گروه آموزشی نسل فردای شریف، در سال 1399 در قالب یک کسب‌وکار اجتماعی نوآفرین به همت مجمع دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف و با همکاری بخش‌های مرتبط کارآفرینی دانشگاه شریف و مهارت‌آموزی جهاد دانشگاهی شریف با انگیزه تلاش برای تحول در زیرساخت‌های فکری و رفتاری جامعه و تربیت نسلی که قادر به تحول جامعه خویش است فعالیت خود را آغاز کرده‌است. نسل فردای شریف با دخیل دانستن ذی‌نفعان و بازیگران آموزشی همچون دانش‌آموز، معلم، مدرسه، خانواده و با اتکا به شبکه‌سازی دیجیتالی بین آنها مصمم به تربیت نسلی تحول‌ساز است و این امر را از طریق ایجاد آموزش در پارادایم نوین و بستر دیجیتالی با بهره‌گیری از معرفت‌شناسی و شیوه‌های نوین آموزشی پی ‌می‌گیرد.

آرمان نسل فردای شریف، داشتن ایرانی توسعه‌یافته است که در آن همه فرزندان کشور، در هر نقطه و با هر سطح اقتصادی و پایگاه اجتماعی بتوانند با شناسایی استعدادهای خود و تلاش برای به فعلیت رساندن آنها، به عنصری مؤثر برای تغییر و تعالی خود، خانواده، جامعه و جهان پیرامون تبدیل شوند.

ارزش‌های آموزشی نهفته در آرمان  نسل فردای شریف عبارت‌اند از:

 • عدالت آموزشی
 • شناسایی و پرورش استعدادها
 • بالندگی مداوم با توان ایجاد تغییر و مفید بودن برای خود، خانواده، جامعه، کشور، جهان، محیط زیست و جهان هستی
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 07 2 - درباره نسل فردای شریف
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 08 2 - درباره نسل فردای شریف
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 02 2 - درباره نسل فردای شریف
main-photo2 درباره نسل فردای شریف - main photo2 pge2co8rh5j60ijfrzj8yugltxlgb0shu4mbtsh4eo - درباره نسل فردای شریف

فعالیت‌های نسل فردای شریف

نسل فردای شریف یک شبکه آموزشی دیجیتالی پویا و تکامل‌پذیر است که قادر است منابع آموزشی متنوع و مِؤثر را در هرجا و هر وقت در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد، تربیت و بهره‌گیری از معلمانی که تسهیل‌گر، الهام‌بخش و راهنمای دانش‌آموز هستند را ممکن می‌سازد، مدارسی که امکان حضور و تجربه با هم آموختن و با هم زیستن را برای دانش‌آموز فراهم می‌کنند گرد هم می‌آورد و آنها را با محتوا و شیوه‌های آموزشی مدارس آینده مجهز می‌سازد. حاصل این برنامه پرتلاش آموزشی، آموزش و تربیت کودکان، نوجوانان و جوانانی خلاق، نوآور، ماهر، مسئولیت‌پذیر، بااخلاق، باانگیزه و ارزش‌آفرین برای پیوستن به جریان زندگی سالم اجتماعی، بازار کار رقابتی و اطمینان از آمادگی نقش‌آفرینی و پیشتازی در صحنه جهانی است. نسل فردای شریف در رسالت رساندن آموزش به مخاطبان خود، بین دانش‌آموزان مرفه و کم‌برخوردار فرقی قائل نیست و سعی می‌کند امکانات آموزشی خود را به‌طور عادلانه در اختیار همه مخاطبان خود قرار دهد.

نسل فردای شریف در رسالت رساندن آموزش به مخاطبان خود، بین دانش‌آموزان مرفه و کم‌برخوردار فرقی قائل نیست و امکانات آموزشی خود را به‌طور یکسان در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. از مشارکت مدارس دولتی در نقاط مختلف کشور و استفاده از محتوای موجود در شبکه مدرسه شریف استقبال می‌کند. مدارس غیرانتفاعی با پرداخت هزینه، بر حسب تعداد دانش‌آموزان خود از خدمات آموزشی مدرسه استفاده می‌کنند. مدارس موجود در نواحی کم‌برخوردار در خصوص استقرار سایت رایانه‌ای برای استفاده دانش‌آموزان نیازمند به منابع خیران و نهادهای خیریه هستند. شریف در حد اطلاع و امکان نیازهای مربوط را به جامعه خیران منتقل می‌کند. 

درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 07 2 - درباره نسل فردای شریف
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 08 2 - درباره نسل فردای شریف
about-us-photo2 درباره نسل فردای شریف - about us photo2 pge2co8rh5j60ijfrzj8yugltxlgb0shu4mbtsh4eo - درباره نسل فردای شریف

سارا نیک بنیاد

مدیرعامل گروه آموزشی نسل فردای شریف​

پیام مدیرعامل

به نام خداوند جان و خرد

کزین برتر اندیشه برنگذرد

داستان ما از آنجا شروع شد که عصر یک روز پاییزی گرد هم آمدیم تا درباره آینده حرف بزنیم. بعضی از ما جوانانی بودیم در ابتدای راه و بعضی از ما جهان دیدگانی با کولهباری از تجربه. وجه مشترک ما آن بود که همگی از خانواده دانشگاه صنعتی شریف بودیم و همگی قلبمان برای ایران میتپید.

اما آینده باید چه شکلی باشد؟ شبیه گذشته؟ شبیه حال؟ یا همان شکلی که ما میخواهیم خلق کنیم؟

ما قصد داشتیم آیندهای را خلق کنیم که کودکان امروز در آن شاد و سربلند باشند و احساس کنند فقط با تکیه بر تلاش و ایمان خود، میتوانند زندگی خود را آنگونه بسازند که میخواهند و هیچ مانع دیگری سر راه‌شان نیست و این یعنی مقدم بر همه امور، کودکان و نوجوانان و جوانان این سرزمین باید براساس حق مسلم خود از عدالت و برابری در آموزش برخوردار باشند.

قدم گذاشتن در راه تحقق عدالت آموزشی کار سادهای نیست. همت و توان علمی و اجرایی بزرگی میطلبد. اما خوشبختانه ما به پشتوانه تجربه و دانش فراوان اندوخته‌شده در مجمع دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف قدم نخست را برداشتیم: گروه آموزشی نسل فردای شریف.

در دنیایی که انقلاب تکنولوژی را پشت سر میگذارد، آینده مطلوب بدون تسلط بر مهارتهای جدید خلق نمی‌شود. متأسفانه این مهارتها در نظام آموزش و پرورش رسمی ما هنوز مغفول ماندهاند. برای پر کردن این خلأ برآن شدیم تا در مدرسه نسل فردای شریف مسیر جدیدی را در پیش گیریم. مسیری که هدف آن نه تولید مدرک رسمی که ساختن فضایی است که در آن فرزندان ما با استفاده از مهارتهای نوین بتوانند خود بهترین راه خلق آینده مطلوبشان را بیابند.

در این راه از همه شما علاقه‌مندان و دغدغهمندان دعوت میکنیم همراه شوید تا آینده را روشن، سالم و پرثمر خلق کنیم.

 

 

بیانیه مأموریت

 • تهیه و عرضه دیجیتالی محتوای آموزشی کیفی برای کلیه موضوعات شامل آموزش‌های رسمی، تربیتی، مهارت‌ها، سوادهای لازم برای کلیه مخاطبان دربازه هدف
 • تدارک سامانه پشتیبانی آموزشی و فراهم کردن تسهیلات لازم برای استفاده مؤثر از محتوا برای مخاطبان مختلف
 • بهره‌گیری از معلمان، مربیان، دانشجویان ممتاز دانشگاه‌ها و تسهیلگران آموزشی و پرورشی ورزیده
 • داشتن سیستم ممیزی برای اعتبارسنجی محتوای آموزشی
 • برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه معلمان، مربیان، و پشتیبانان به منظور به روزسازی و آشنایی بیشتر آنها با مقاصد نسل سوم آموزش و الهام‌بخش بودن آن و همچنین آشنایی آنها با ابزارها و برنامه‌های دیجیتالی
 • فراهم‌سازی سامانه‌های سنجش و آزمون استعدادیابی
 • طراحی سیستم پشتیبانی خیران برای انواع حمایت دوسوپوشیده یا مستقیم و یک به یک.
 • برپایی ایستگاه‌های استفاده از محتوا(سایت‌هایی با دو،سه رایانه) برای مدارس کم‌برخوردار با تکیه بر امکانات خیریه
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 09 2 - درباره نسل فردای شریف
درباره نسل فردای شریف - maxcoach shape 02 2 - درباره نسل فردای شریف

اشتراک در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید تا در خبرنامه ما عضو شوید